10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 14:10

Ознака: Дафне Каруан Галиција

Уапсениот бизнисмен за убиството на новинарката нуди информации кои водат до...

Угледниот бизнисмен од Малта, Јорген Фенех, понуди да сведочи против високи претставници од владата во случајот за убиството на новинарката, Дафне Каруан Галиција. Тој...