Ознака: Дафина Стојаноска

Стојаноска: Заев преговара за да се спаси од сопствените велепредавства и...

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска денеска од пред зградата на МНР во нејзината изјава се осврна на црвената линија и одбраната на...

Стојаноска: Со 33 милиони евра за „Макпетрол“, Заев сака да добие...

Заев знае дека прави криминал со поклонувањето на 33 милиони евра на Макпетрол, и затоа ги тера пратениците да гласаат закон, истакна Дафина Стојаноска...