4.9 C
Skopje
22.2.2020 - 20:17

Ознака: „Даутпашин амам“

Концерт на Маурицио Мастрини во „Даутпашин амам“

Италијанскиот пијанист и композитор Маурицио Мастрини ќе настапи вечерва, со почеток во 20 часот, во „Даутпашиниот амам“, во рамките на фестивалот „Модоарс 2019“. Мастрини...

Во „Даутпашиниот амам“ летово деца учеа што е уметност

Cѐ повеќе родители покажуваат заинтересираност за ликовна едукација на своите деца, не чекаат само училиштата да го прават тоа, вели Шќипе Мехмети под чие...

Врачени наградите на 11-от младински пролетен салон

Во мултимедијалниот простор на „Мала станица“ во тек е 11-от младински пролетен салон под наслов „Лајк“. Темата оваа година е инспирирана од постојаната поставка...

Писателите порачаа – книгите треба малку да ги променат нештата

Шестото издание на интернационалниот литературен фестивал „ПРО-ЗА Балкан“, отворено викендов, завршува вечерва во „Даутпашиниот амам“ каде што писателите ќе читаат извадоци од своите дела Во...

Младински пролетен салон на тема „Лајк“

По ретроспективите на Петар Мазев и Борко Лазески, со кои почна јубилејната година, во „Даутпашин амам“ повторно е вратена постојаната поставка, дел од богатата...