-0.8 C
Skopje
1.4.2020 - 22:29

Ознака: даунинг стрит

Џонсон не открива со кого ќе живее на Даунинг стрит

Борис Џонсон, кандидат за нов британски премиер, не сакаше да потврди дали тој, ако победи, ќе живее со својата девојка Кери Симондс во резиденцијата...

Откриен сомнителен предмет на Даунинг стрит, улиците блокирани

Улиците околу канцеларијата на британската премиерка Тереза Меј во Даунинг стрит во Лондон се затворени, бидејќи во близина е пронајден сомнителен предмет. Ова беше објавено...