Ознака: Дарко Каевски

Ставен камен темелник на нов затворен базен во Кичево

Денес со мала свеченост и во присуство на Министерот за економија Крешник Бектеши, директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски, градоначалникот на...

Почна реконструкцијата на базенот во Струга, се очекува да биде отворен...

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, го најави почетокот на реконструкцијата на базенот во Струга. Тој рече дека ова е еден...

АМС бара од ФФМ да го смени Статутот

Првиот човек на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Дарко Каевски попладневно преку прес-конференција побара од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) да направи промени...