7.2 C
Skopje
22.11.2019 - 9:52

Ознака: даночни служби

Грчките даночни служби со дронови го полнат буџетот

Грчките даночни власти соопштија дека првпат користеле дронови со цел на островот Санторини да откријат сопственици на бротчиња кои носат туристи да го разгледуваат...