-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:05

Ознака: Дани Олмо

Сагата заврши, Олмо е играч на Лајпциг

Лајпциг го официјализираа трансферот на повремениот шпански репрезентативец Дани Олмо. Шпанецот со моментниот лидер во Бундеслигата потпишал договор до јуни 2024 година. Динамо Загреб како...

Динамо по 49 години даде гол во нокаут-фаза!

Во Лига Европа (ЛЕ) се одиграа првите мечеви од шеснаесетфиналната рунда на кои фаворитите, со мали исклучоци, стигнаа до посакуваните резултати. Тимовите на македонските...