5.1 C
Skopje
11.12.2019 - 13:28

Ознака: Данило Киш

Должни сме му на Данило Киш

Вечер посветена на 30-годишнината од смртта на писателот, кој изврши големо влијание и на македонската литература, се одржа во МКЦ На 15 октомври годинава ќе...