9 C
Skopje
16.2.2019 - 19:22

Ознака: Данило Брестовац

Брестовац очекува позитивен резултат против Мешков

Тренерот на Металург Данило Брестовац очекува позитивен резултат на претстојниот меч против Мешков Брест во ракометната Регионална лига, в недела во СЦ „Јане Сандански“ . За...

Брестовац: Жалам за шансата, но верувам во уште подобри игри на...

Вардар го победи Металург со 27-26 во меч од Регионалната лига Мотивирано, борбени и сигурно, како што ветија така и одиграа младите ракометари на Металург,...

Брестовац: Последниот напад го вежбавме на тренинг, како да знаевме дека...

По средбата со Вардар, тренерот на Металург, Данило Брестовац, беше разочаран затоа што што неговите избраници во клучни моменти не се придржуваа до договореното...

Брестовац: Знаеме дека по секој поминат ден сме сѐ подобри

Зад нас се три месеци напорна работа. Една победа и девет порази во ЛШ, во кои по 40 до 50 минути бевме рамноправни, а...

Аплаузите од публиката поважни од конечниот резултат

Во последниот натпревар пред домашната публика во групната фаза во Лигата на шампионите, Металург загуби од дански Силкеборг, со 29-33 Ракометарите на Металург немаа сили...

Брестовац: Сите што ќе дојдат ќе уживаат во она што ќе...

Добро ја анализиравме играта на Силкеборг и мислам дека имаме сили да им парираме. Сега имаме поголема ротација и можеме да покажеме уште подобра...

Брестовац: Среќен сум што сега во текот на целиот меч бевме...

Одигравме цврст и борбен натпревар. Жал ми е што не успеавме да стигнеме до победа. Лошата реализација и нереализираните пенали ни застанаа на патот...

Металург загуби од Спортинг во борбен меч

Бевме добри до 40-45-та минута и за таа игра им честитам на моите играчи. Причината за поразот ја гледам во лошата реализација, која, пак,...

Металург со нови сили по прв триумф во ЛШ

Спроти себе имаме квалитетен противник, кој физички е посилен од нас, но ако ја одиграме нашата игра, верувам во позитивен исход, изјави тренерот на...

Пучник и Грача ќе ја засилат бековската линија на Металург

Во новите засилувања добивме играчи со одлични индивидуални квалитети и верувам дека добро ќе се вклопат во нашиот систем на игра и работа, вели...