Ознака: Даниел Фреитас

На брутален начин убиен играч на Сао Пауло

Офанзивниот халф на клубот Сао Паоло, Даниел Кореа Фреитас, кој важеше за еден од најперспективните фудбалери, е пронајден мртов во грмушки во градот Сао...