Ознака: Далма Марадона

Ќерката на Марадона во солзи по емотивната посвета од Бока јуниорс

Далма Марадона, ќерката на Диего Армандо Марадона, не можеше да ги скрие солзите кога фудбалерите на Бока јуниорс му оддадоа почит на татко ѝ...