15.9 C
Skopje
29.3.2020 - 17:44

Ознака: далас

Торнадо во Далас остави неколку илјади домаќинства без струја

Повеќе од десет илјади домаќинства и деловни објекти во Далас останаа без струја поради торнадо што го погоди овој американски град. Ударите на ветрот достигнале...

Оружен инцидент на фудбалски натпревар во Далас, петмина повредени

Пет луѓе се ранети во оружен инцидент на натпревар во американски фудбал во Далас, соопшти полицијата. Две жени се во критична состојба, додека двајца мажи...