36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 20:00

Ознака: давос

Заев размени идеи со Сорос на средбата во Давос

Премиерот Зоран Заев, во рамки на економската и политичка агенда на Светскиот економски форум во Давос, се сретна и разговараше со филантропот и финансиер...

Никој не може да ги изброи приватните авиони во Давос

Прашањето за бројот на приватни авиони во Давос, Швајцарија, за време на Светскиот економски форум, е постојано актуелно, но исто така и комплексно, бидејќи...

Отсуството на светските лидери во Давос сигнал за светската криза

Американскиот претседател Доналд Трамп го откажа учеството поради блокадата на Владата, неговиот француски колега Емануел Макрон остана дома поради протестите на „жолтите елеци“ и...

Рајската градина веќе не постои во мрачните предвидувања од Давос

Бројни предупредувања за актуелните глобални проблеми се во центарот на вниманието на Светскиот економски форум во Давос, каде што присуствуваат политичките и лидерите од...

Тереза Меј нема да оди во Давос поради брегзит

Портпаролката на Тереза Меј изјави дека британската премиерка одржала „конструктивни“ состаноци со пратениците со цел наоѓање начин за добивање поддршка од Парламентот за договорот...