15.8 C
Skopje
20.4.2019 - 14:54

Ознака: г. Тимотеј

Тажен и радосен ден во Бигорскиот манастир

Во изминативе два дена беа одржани богослужби и литургии посветени на отсекувањето на главата на свети Јован Крстител, патрон на манастирот Неколку стотици верници речиси...