Ознака: Гучи

Познатите модни дизајнери донираат маски во болниците

Популарните модни куќи „Гучи“, „Сен Лорен“ и „Баленсијага“ ќе им обезбедат на европските здравствени установи неколку милиони медицински маски како дел од напорите за...

Заштитните маски на „Фенди“, „Гучи“ и на „Версаче“ најбарани

Креаторите на висока мода на пазарот исфрлија заштитни маски со лого на нивните модни куќи, а меѓу нив се: „Фенди“, „Гучи“ и „Версаче“. Маската...

Лејди Гага ќе ја глуми вдовицата на внукот на основачот на...

По големиот успех во филмот „Ѕвездата е родена“, добитничката на „оскар“ Лејди Гага се подготвува за нов филм за убиството на Маурицио Гучи, наследникот...

Лејди Гага ќе ја глуми сопругата на убиениот шеф на „Гучи“

Со улогата на пејачка во подем во „Ѕвездата е родена“, Лејди Гага (33) ја воодушеви публиката минатата година. Со таа улога таа предизвика озборувања...

Мадона од глава до пети го облече синот во Гучи за...

Мадона организирала забава во африкански стил за својот син Дејвид Банда, едно од четирите деца кои ги посвои од сиромашната африканска држава Малави. На...