Ознака: гужви

Повторно гужви на граничните премини кон Грција

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Се бележи зголемена фреквенција на возила за излез од...

АМСМ: На Богородица и Табановце се чека до 30 минути за...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини Богородица и...