17.7 C
Skopje
16.7.2019 - 0:51

Ознака: „Гудвуд“

„Гудвуд“ – фестивал на брзината

„Гудвуд-фестивалот на брзината“ е еден од најголемите автомобилистички настани во светот. Годинешното издание го обележи 25-от јубилеј и на ова случување беа претставени голем...