Ознака: гугл хром

Техно – Гугл хром наскоро добива нова опција

Неодамна беше претставен Еџ, новиот пребарувач на „Мајкрософт“, кој претходно беше инсталиран на оперативниот систем Виндоус 10. Ова е проект на Хром, кој исто...

„Гугл Хром“ од есен со целосно нов изглед

Најпознатиот интернет пребарувач на светот „Гугл Хром“ ќе биде целосно редизајниран во втората половина на оваа година, соопшти „Андроид Њуз Хедлајн“, повикувајќи се на...