21.1 C
Skopje
25.8.2019 - 9:18

Ознака: гувернер

Гувернерот на Њујорк предлага легализирање на марихуаната за рекреативни цели

Гувернерот на Њујорк Ендрју Куомо на почетокот на следната година на американскиот конгрес ќе предложи предлог-законот, со кој се дозволува употреба на марихуана за...

Гувернерот на Рио де Женеиро уапсен под сомнение за поткуп

Гувернерот на бразилската држава Рио де Женеиро денеска е уапсен поради сомневање дека учествувал во група за измами и перење пари, соопшти федералното обвинителство. Луис...

Славната актерка се кандидира за гувернер на Њујорк

Американската актерка Синтија Никсон, најпозната по улогата на амбициозната адвокатка Миранда во ТВ серијата „Сексот и градот", ги собра потребниот број потписи за да...

Анита Ангеловска Бежоска стана првата жена-гувернер на НБРМ

Собранието на Република Македонија на 46. седница ја именуваше д-р Анита Ангеловска Бежоска за гувернерка на Народната банка на Република Македонија (НБРМ). За неа...

Партиите тактизираат за предлогот Ангеловска – Бежоска да биде нов гувернер...

Новиот предлог на претседателот Ѓорге Иванов за жена гувернерка на Народната банка на Република Македонија што доаѓа од редот на професионалци - експерти, сметам...

НБРМ не смее да остане без гувернер

Народната банка на Република Македонија (НБРМ) не смее да се остави без гувернер, бидејќи тоа би имало негативни импликации врз економијата на државата, се...

Партиите се координираат за идниот гувернер на НБРМ

Во Народната банка на Република Македонија веруваат дека изборот на нов гувернер ќе се изврши навреме со почитување на законите. За нов гувернер претседателот...