17 C
Skopje
26.10.2020 - 16:23

Ознака: ГТЦ

Шилегов го повика Пендаровски заедно да го уредат покривот на ГТЦ

На затворањето на меѓународниот фестивал на европски филм – Синедејс што вчеравечер се одржа на зелениот покрив на Градскиот трговски центар, градоначалникот Петре Шилегов...

Шилегов: Воведуваме нови стандарди во уредувањето на јавниот простор

Градоначалникот Петре Шилегов, градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и претседателката на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, денеска го промовираа новиот плочник кој...

Изрод, кукавица, кодош, поданик

Никола Димитров вели дека Рашела Мизрахи не може да ја разбере важноста на Преспанскиот договор. Секако дека не може. Еврејка е. Зошто би требало да...

Отворен зелениот покрив на ГТЦ

Зелениот покрив на Градскиот трговски центар (ГТЦ) на кој се засадени 3.656 дрвја од преку 60 видови беше отворен денеска по неколкумесечна работа на...

Шилегов: Приведени се лица кои се обиделе да го демолираат зелениот...

Приведени се лица кои се обиделе да го демолираат зелениот кров на ГТЦ. Ова го соопшти на Фејсбук градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Тој...

Изложба „Трилогија, ликови – луѓе“ на Филип Фидановски

Изложбата „Трилогија, ликови – луѓе“ на Филип Фидановски ке биде отворена в среда, 27 ноември, во 20 часот, во галерискиот простор на АРТ ХУБ,...

Со „Претседателите на ДЛУМ“ се отвора нова галерија во ГТЦ

Во Градскиот трговски центар, денеска, во 14 часот, со отворање на изложбата „Претседателите на ДЛУМ“ на Друштвото на ликовните уметници на Македонија, наедно ќе...

Плочникот низ ГТЦ како адреналински парк за возење скирол

Групно се возат скироли и се прават скокови по плочникот на Градскиот трговски центар, со што се кршат поставените плочки. Истото тоа се прави...

Се демонтира угостителскиот објект од покривот на ГТЦ

Согласно одлуката на Градоначалникот Петре Шилегов, денеска почна демонтажата на угостителскиот објект на кровот на ГТЦ. Со овие активности, велат од Град Скопје, ќе...

Бугарска туристичка љубовна парада

Артан Груби се закани. А кога тој се заканува, нема заебанции. Ќе ја бомбардира Венеција. Градот на вода наскоро ќе ја доживее судбината на...