15.8 C
Skopje
20.4.2019 - 14:50

Ознака: грчки авион

Грчки воен авион се урна во Егејското Море

Грчкото воено воздухопловство денеска информираше дека борбен авион од типот „Мираж 2000-5“ се урнал во близина на островот Скирос. Според грчкиот весник „Катимерини“, се работи...