14 C
Skopje
21.9.2018 - 2:40

Ознака: грчки авион

Грчки воен авион се урна во Егејското Море

Грчкото воено воздухопловство денеска информираше дека борбен авион од типот „Мираж 2000-5“ се урнал во близина на островот Скирос. Според грчкиот весник „Катимерини“, се работи...