Ознака: ГРУ

ЕУ воведе санкции кон шефовите на ГРУ поради Скрипал

Европската унија денеска воведе санкции кон директорот на руската воена разузнавачка служба ГРУ и неговиот заменик, поради „вмешаност во труењето“ на поранешниот двоен агент...