14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:23

Ознака: грујевски

Продолжува рочиштето по жалбата за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Продолжување на рочиштето по поднесената жалба за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски е закажано за денеска во Врховниот суд во Атина, откако...

Екстрадицијата на Грујевски го одложи „Трезор“ за 17 мај

Кривичниот суд на денешното рочиште донесе решение главната расправа по предметот „Трезор“ да се одложи за 17 мај поради немање одговор на барањата за...