10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 12:43

Ознака: групна фаза

Фудбалската суперлига повторно е актуелна

Според новата идеја, групната фаза во ЛШ би се претворила во суперлига од 32 екипи во која секој клуб би одиграл 10 натпревари, а...

Светскиот првак Франција на работ од елиминација по групната фаза

Со денешните дуели од 5-то коло од групната фаза на Светското првенство (СП) во ракомет за жени, кое се игра во Јапонија, ќе се...

Динамо и Црвена звезда на меч до групната фаза во ЛШ

Во Лигата на шампионите (ЛШ) се одиграа првите плејоф-натпревари за пласман во групната фаза натпревари. Двете екипи од просторите на поранешна СФР Југославија, загрепски Динамо...

Металург носител во колото пред групната фаза за Купот на ЕХФ

За ждрепката за второто коло носители ќе бидат и Бутел и Пелистер, а за третото Металург, кој нема да може да игра со, на...

Словенија, Шпанија и Португалија се најблиску до полуфиналето

Паралелно со шампионатите на ЕХФ од дивизијата Б, во Македонија и во Црна Гора, Словенија е домаќин на Европското првенство за јуниори, за ракометари...