0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 12:40

Ознака: Групната

Шевченко: Првата задача е да се помине групната фаза

Ќе играме против многу силни селекции, меѓу кои Холандија е еден од фаворитите. Австрија има свој стил на игра, се држат до тој стил...

Сите првопласирани од групната фаза победија на гости

Германските Фуксе Берлин, Магдебург и Левен, како и полската Висла имаат предност во пресрет на реванш-дуелите дома идната недела РАКОМЕТ - ЛИГА НА ЕВРОПА, ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ Со...

Групната изложба „4 пати слобода“ во МКЦ

Во галеријата на МКЦ е отворена групната изложба „4 пати слобода“, заеднички проект на четири ликовни жени уметници, кои потекнуваат од различни културни средини,...