Ознака: групи

Старо-новите релации на македонско- бугарските односи

По најавените средби на високо ниво и на стручни групи Најавените нови односи меѓу Македонија и Бугарија се за поздравување, но не се за бланко-верување....

Пет групи на храна што треба да се јаде секојдневно

Постојат неколку намирници што треба да ги јадете секој ден, а тоа е храната со која веќе сте добро запознаени. Министерството за земјоделство на...

САД извршија воздушни напади врз милтантни групи во Сирија

САД извршија воздушни напади на проирански милиции во Сирија, како одговор на неодамнешните ракетни напади против американски цели во Ирак. Тоа беше прва воена...

Претреси во домови на припадници на ултрадесничарски групи во Германија

Германската полиција спроведе рации во три сојузни држави откако Владата ја забрани ултрадесничарската група „Волфбригејд 44“, изјави портпаролот на Министерството за внатрешни работи. Како...

Се множат терористички групи на Стариот Континент

Во Европа дејствуваат џихадистички мотивираните терористи, крајно левите и крајно десните терористички организации и етнонационалистичките терористички групи, кои најчесто се поврзуваат со сепаратистички движења...

Кастратовиќ: Можеме да стигнеме до групите од Купот на ЕХФ

Ни недостигаше цврстина во дуелите, имавме промашени зицери, три нереализирани пенали и затоа не гледам зошто работите не би се свртеле во наша полза,...

Три жртви во судир и стампедо на фудбалски навивачки групи во...

Кон нас фрлаа шишиња и камења, а фудбалерите се обидуваа да се скријат под автобусот, рече за овој инцидент, тренерот на Монтагва, Диего Васкез. Најмалку...

Извлечени групите за кошаркарското СП во Кина

Денеска во кинескиот град Шенжен беше извршена ждрепката за групната фаза за претстојното Светско првенство во кошарка. Мундијалот се игра од 31 август до 15...

Од Даблин тргна „забавата низ цела Европа“

Во главниот град на Република Ирска беше влечена ждрепката за квалификациските групи за ЕП 2020, кое првпат ќе се игра во 12 града, во...

Извлечени групите од ЛШ

Во Монте Карло попладнево беше одржан жребот за групната фаза од Лигата на шампионитеч Легендарниот Бразилец Кака и уругвајскиот напаѓач Диего Форлан ги извлекуваа...