Ознака: група

Научниците открија како да ја сменат крвната група

Канадските научници за првпат ја сменија крвната група во човечки органи за трансплантација. Списанието „Сајенс трансишнал медисин“ објави начин како да се направат „универзални“...

Групата „Колдплеј“ ќе престане да снима во 2025 година

Групата „Колдплеј“ ќе престане да снима музика како бенд во 2025 година, изјави лидерот на бендот Крис Мартин, во интервју за британското Радио 2. -...

Гамбит Асеко СЕЕ, Алкалоид и Центар го поделија првото место

Во финалната група сите три екипи беа израмнети ШАХ - ЖЕНСКО ЕКИПНО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Гамбит Асеко СЕЕ, Алкалоид и Центар, сите од Скопје, се екипни...

Група во која се споделува интимна содржина од малолетни девојчиња ја...

Фотографии од малолетни девојчиња од земјава со интимна содржина, видеа на раб на порнографија се споделуваа до вчера во затворената група „Јавна соба“ креирана...

Дебитантот Австралија во група со Аргентина

В година ќе се игра 47-то издание на Копа Америка, на кое 12-ти пат ќе има гостински селекции од други континенти Фудбалската репрезентација на Австралија...

Партизан во група со Манчестер јунајтед во Лига Европа

Вчера напладне во Нион беше извлечена ждрепката за составот на 12-те групи во Лига Европа (ЛЕ). ГРУПА А: Севилја, Апоел, Kарабаг, Дуделанж ГРУПА Б: Динамо К., Копенхаген, Малме,...

Неонацистичките мрежи во Германија директна закана за политичарите

Германската разузнавачка агенција за јавноста откри дека мрежа на неонацисти креирале листа на политички противници и нарачале 200 кеси за транспорт на починати лица,...

„Пробај да ми бидеш“ најново од групата „Дупер“

Групата „Дупер“ деновиве ја објави својата нова, четврта песна, со наслов „Пробај да ми бидеш“, за која музиката, текстот и аранжманот ги потпишуваат: Борис...

Македонските „Идоли“ приредија незаборавен концерт во МНТ

Цели два часа без пауза, како вистински музички професионалци, групата ОГО и Градскиот оркестар со делумна одговорност предводени од солистот, актерот Сенко Велинов, одржаа...

Додека сум свесен што е исправно за мене, нема да престанам...

Петар Младеновски, лидер на групата „Суперхикс“ Роденденскиот концерт на „Суперхикс“, со кој одбележуваат 25 активни години на музичката сцена, ќе се одржи утревечер во Младинскиот...