8.2 C
Skopje
16.10.2019 - 7:55

Ознака: грузија

Царовска: Со јакнење на партнерството со граѓаните до праведен и функционален...

Само преку правно зајакнување на граѓаните може да создадеме одговорен, праведен и функционален систем. Токму затоа одлучивме граѓанските организации да бидат наши партнери во...

Столтенберг: Грузија ќе стане членка на НАТО

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска се заложи на влез на Грузија во Алијансата и покрај проблемите со сепаратистичките региони во оваа поранешна...

Грузискиот премиер поднесе оставка

Грузискиот премиер Гиорги Квирикашвили денеска поднесе оставка, поради несогласувања со лидерот на владејачката партија Грузиски сон, Бидзина Иванишвили, кој е поранешен премиер и најбогат...

Сирија ги призна Абхазија и Јужна Осетија како независни држави

Сирија денеска ја призна независноста на Јужна Осетија и на Абхазија, соопшти Министерството за надворешни работи на Јужна Осетија. - Абхазија и Сирија објавија документ...