Ознака: грузија

Натпревар што буди посебни емоции

Знаеме против кого и за што играме. Среќни сме што сме дел од ова финале, но не застануваме тука. Имаме шанса на фудбалска Македонија...

Ангеловски го објави спискот за Грузија

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери, на чии услуги ќе смета на трите натпревари кои националниот тим...

Царовска и Шекеринска на средба со наградените информатичари на олимпијадите во...

Министерките за образование и наука и за одбрана, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, се сретнаа со учениците што постигнаа големи успеси на двете врвни...

Ангеловски: Ги оствариме целите, сега со сите мисли кон новиот дуел...

Македонија повторно ремизира со Грузија, 1-1, во 4-то коло на второто издание на Лигата на нации, лига Ц. На 12 ноември, пак, Македонија ќе...

Како „Тројцата мускетари“ ѝ помогнаа на Грузија да се справи со...

Грузија е меѓу 15-те држави надвор од Европската Унија, кои блокот ги смета за доволно безбедни за да ги отвори своите граници за нив....

Ризикувајќи го животот за новогодишна елка, заради туѓа радост и заработка

Во северните планини на Грузија, сезонските работници се искачуваат на застрашувачки височини во потрага по семето од елка, од кое потекнуваат најраскошните елки во...

Хемиски напад во Парламентот на Грузија

Парламентот во Грузија ја прекина работата на четири часа откако во објектот била испрскана супстанца со непријатен мирис. Претседателот на Парламентот, Арчил Талакваѕе, рекол...

Македонија подобра од Грузија на првиот пријателски меч

Македонската ракометна репрезентација ја победи Грузија со 25:21 (12:12) во првиот од двата пријателски мечеви одиграни во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.  За тимот на...

Македонија во комплетен состав вечерва против Грузија

Задоволен сум од прикажаното на натпреварите со Турција и со Италија, иако секогаш може и мора подобро, вели Брестовац, пред средбите денеска и утре...

Брестовац со освежен состав против Турција, Италија и Грузија

Селекторот на овој собир повика 23 репрезентативци, меѓу кои и значителен број млади ракометари, од кои неколкумина од кадетската селекција Селекторот на машката сениорска ракометна...

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dub) Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation dragon ball

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10 at website https://crunchyrollfree.com black clover free episodes vrv