Ознака: Грузиец

Металург трет на турнирот во Кањижа

Централниот бек на Металург, Грузиецот Иракли Кбилашвили, беше прогласен за најкорисен (МВП) ракометар на турнирот Ракометарите на Металург го освоија третото место на турнирот Кањижа-куп...