10.1 C
Skopje
24.4.2019 - 6:25

Ознака: груевски

ЈО: Банките го известиле СЈО дека Груевски ги празни сметките

Досегашната истрагата не утврдила постоење кривична одговорност на службени лица кои помогнале или учествувале во организирањето и реализацијата на бегството на поранешниот премиер Никола...

Блиски роднини нема да сведочат против Груевски

Јавното обвинителство неделава ќе сослуша доста сведоци во рамки на истрагата за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а очекува да бидат преземени и...

Груевски ја повлекол тужбата за клевета против Заев

Поранешниот премиер Никола Груевски ја повлекол тужбата за клевета и навреда против актуелниот премиер Зоран Заев, во врска со негова изјава за случајот со...

Влада: Нека заврши истрагата, па ќе ја информираме јавноста за бегството...

Владата на Република Македонија преку соопштение информира дека со внимание ја проследила реакцијата на дел од граѓанските организации што повикуваа на политичка одговорност одделни...

Јанкулоска до Груевски: Лесно е од далеку да кажуваш што е...

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по објавата на фејсбук статусот на поранешниот премиер Никола Груевски реагираше на својот профил на оваа социјална...

СДСМ: Груевски попусто им напиша команди на своите пиони Мицкоски и...

Се јави антизападниот агент Никола Груевски, им напиша команди на неговите пиони, Мицкоски и Бачев против Македонија, реагираат од владејачката СДСМ на објавата на...

Груевски: Оваа ноќ е последна шанса за власта за размислување и...

За пратениците на мнозинството, ова не е ноќ за спиење. Оваа ноќ е последна шанса за размислување и премислување со ставањето на националниот пред...

Западни Бугари северно од Грција

Во меѓувреме се подготвува селективен закон за амнестија за 27 април. Ќе бидат амнестирани отворачите на собраниските и европските врати, без кои немаше да...

Еден месец од бегството на Груевски, кој му помогнал ќе се...

Додека Основното јавно обвинителство најавува дека за две недели ќе ги добие првичните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а Министерството за...

Груевски снимен на ручек во ресторан во Будимпешта

Поранешниот премиер Никола Груевски, кој побегна од земјава и доби азил во Унгарија, денеска бил снимен во еден ресторан во центарот на Будумпешта. При обид...