4 C
Skopje
22.2.2019 - 11:41

Ознака: гром

Гром почесто удира во мажите отколку во жените

По долготрајниот топол и сув период следува освежување со поројни дождови и со силни грмотевици, а бидејќи ризикот од удар на гром е значително...

Гром усмрти овчар од Дебар

Овчар од Дебар утрово e пронајден мртов во струшкото село Локов. Според полицијата, најверојатно починал од удар на гром. Од МВР соопштија дека утринава околу...

Од удар од гром изгоре викендичка во Нова Брезница

Викендичка во скопското село Нова Брезница изгоре во пожар што се случи синоќа околу 21.40 часот. Во пожарот паднала кровната конструкција на куќата, но за...

Гром предизвика пожар кај браната „Козјак“

Удар на гром предизвикал пожар кај браната „Козјак“ во кој изгорела една просторија. Повредени лица нема. Според информациите на МВР, вчера рано изутрина, околу 1...