Ознака: гром

Гром удрил во штала и ја запалил со се добитокот во...

На место викано „Стрчин“ вчера удрил гром во штала сопственост на Т.Е.(47) од Битола и настанал пожар при што шталата и добитокот кој бил...

Гром удри во авионот на Дачиќ над Словенија

Гром удри во авионот со кој шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, летал за Словенија. Според српските медиуми, молњата удрила додека авионот бил над...

Тројца планинари загинаа од удар на гром на Татрите

Три лица кои вчера планинареле на планинскиот венец Татри загинале од удар на гром. Меѓу жртвите е и едно дванесетгодишно дете. Шефот за обезбедувањето на...

Шест лица повредени по удар на гром на голф турнир во...

Шест гледачи беа повредени откако гром удри во дрво  на голф турнир од Тур шампионат во Атланта, САД. ПГА турнејата потврди дека ударот повредил шест...

Невреме во Загреб

Во Загреб денес имало силно невреме проследено со дожд и грмежи, а во две куќи избувнал пожар поради удар на гром. „Индекс.хр“ наведува дека напладне...

Гром усмрти маж во Словенија

Во невремето кое го зафати подрачјето на Копар во Словенија загина 71-годишен маж, пренесуваат словенските медиуми. Како што пренесува порталот „24ур.ком“, во местото Бониних во...

Гром уби 39-годишен маж во Зеница

Маж од Зеница на возраст од 39 години загинал откога гром удрил во него, како последица од невремето коешто вчера ја зафати Хрватска и...

Гром почесто удира во мажите отколку во жените

По долготрајниот топол и сув период следува освежување со поројни дождови и со силни грмотевици, а бидејќи ризикот од удар на гром е значително...

Гром усмрти овчар од Дебар

Овчар од Дебар утрово e пронајден мртов во струшкото село Локов. Според полицијата, најверојатно починал од удар на гром. Од МВР соопштија дека утринава околу...

Од удар од гром изгоре викендичка во Нова Брезница

Викендичка во скопското село Нова Брезница изгоре во пожар што се случи синоќа околу 21.40 часот. Во пожарот паднала кровната конструкција на куќата, но за...