4.2 C
Skopje
29.11.2020 - 23:43

Ознака: грмежи

УХМР со предупредување за невреме со пороен дожд и грмежи

Попладне почнувајќи од запад ќе започнат врнежи од дожд, во вечерните часови ќе се прошират насекаде и ќе се интензивираат. Во текот на ноќта...

Од утре пороен дожд, силен ветер и грмежи

Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе почнат...

Утре и задутре стабилно време, од недела дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови каде што е можна појава на краткотраен локален дожд. Ќе...

Следува променливо време со дожд и грмежи

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува...

Огнени стихии го опустошиа западниот брег на САД

Во сојузната држава Орегон, бројот на евакуирани во пожарите се проценува дека се искачи на 500.000 лица што е повеќе од 10 отсто од...

Попладнево времето нестабилно со услови за дожд и грмежи

Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, во планинските подрачја во северните делови со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи....

Попладне локално невреме со пороен дожд и грмежи

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса денес попладне и во вечерните и ноќните часови на места ќе има развој на нестабилна облачност...

Утре пороен дожд и грмежи

Во текот на ноќва и утре времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, информира УХМР. На повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен...

Утре претпладне сонце, попладне локален пороен дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал...

Облачно со пороен дожд и грмежи и температура до 31 степен

Времето денеска ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и...