13.8 C
Skopje
21.9.2021 - 7:32

Ознака: Грк

Грк пронајден мртов во стан во Гевгелија

Во полициската станица во Гевгелија, во утринските часови на 9 декември било пријавено дека во апартман во градот, бил пронајден починат 46-годишниот грчки државјанин...

Грк пронајден починат на паркинг пред казино во Гевгелија

Седумдесет и тригодишен државјанин на Грција бил пронајден починат на возачкото седиште од автомобилот, на паркинг пред казино во Гевгелија. Случајот во полицијата го пријавило...

Кривична за Грк кој продавал марихуана во Струмица

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против грчки државјанин, со привремен престој во Струмица, бидејќи во станот во кој престојувал била пронајдена дрога. Како што информираат...