Ознака: гркинка

Гркинка осудена на 10 години затвор оти се вработила како хигиеничарка...

Една 53-годишна жена во Грција е осудена на 10 години затвор, бидејќи 20 години работела како хигиеничарка со фалсификувана диплома за завршено основно образование. Како...

Гркинка се обидела од Македонија во Грција да го внесе нејзиното...

За да избегне затворска казна за кражба, 30-годишна Гркинка побегнала во Македонија, каде што се породила, а во понеделникот се обидела на преминот Евзони...

По смртта на најстарата жена на светот, Гркинка ја презема титулата

Најстара жена на планетата е Гркинката Катерина Карнару од грчкиот остров Пелопонез, која има 112 години, а која со оваа титула се стекна откако...