Ознака: грешка

Култната сцена од „Пријатели“ инспирирана од грешка во снимањето

Последната епизода на серијата „Пријатели“ беше прикажана во 2004 година, но тоа не е пречка и денес да биде во центарот на интересот на...

Трамп за авионската несреќа: Некој можеби направил грешка

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека до несреќата на украинскиот авион можеби дошло поради грешка. Тој додал дека има ужасно чувство во врска со...

Мицотакис смета дека треба да се исправи грешката кон Скопје и...

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис ја повика Европската Унија да ги почне преговорите за пристапување со Македонија и Албанија следната година, оценувајќи го како грешка...

По грешка соборен американски дрон во Либија

Либиските сили кои се обидуваат да го заземат Триполи минатата недела по грешка соборија американски дрон, објавија денеска официјални лица. Американската војска соопшти дека во...

ЕУ направи гигантска грешка

Автор: Михаел Рот Да, мораме да ја реформираме Европската унија (ЕУ)! Но, задоцнетото продлабочување на ЕУ не е спротивно на нејзиното проширување. Поголема ЕУ, која...

Туск пред пратениците во ЕП: Одлуката за Македонија и Албанија е...

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, денеска пред пратениците во Европскиот парламент рече дека е голема грешка тоа што не била донесена одлука за...

Некои клубови веќе немаат право на грешка во ЛШ

Салцбург, кој на првите два натпревара во ЛШ сезонава постигна девет гола, го пречекува Наполи, кој уште не примил гол Вечерва и утре ќе се...

Лекар извршил абортус на погрешна жена

Полицијата започна истрага во Јужна Кореја, откако лекар по грешка извршил абортус. На 7 август, бремена пациентка со шест неделен фетус отишла на клиника...

Американска амбасада за химната: Грешки може ненамерно да се случат во...

Американската амбасада во Скопје се огласи на социјалните мрежи по згрешената изведба на Тамара Тодевска на македонската химна на синоќешната прославата на Денот на...

Тамара Тодевска: Не можам да ја опишам тагата поради пропустот на...

Пејачката Тамара Тодевска се извини на социјалната мрежа Фејсбук за пропустот при изведувањето на химната на вчерашната прослава на 4 Јули во Амбасадата на...