10.8 C
Skopje
28.11.2021 - 20:22

Ознака: грешка

Авганистан е жртва на грешка

Кој ќе ја преземе одговорноста за хаосот во Авганистан Угледната авганистанска политичарка Фавзија Куфи за британски „Гардијан“ ја коментира состојбата во својата земја, а веста...

Земан: Признавањето на Косово е грешка

Претседателот на Чешка, Милош Земан, вели дека и понатаму останува на ставот дека признавањето на независно Косово е грешка. Тој вели дека ова го кажал...

Живеат во Скопје, на вакцинација во Дебар

Од „Мој термин“ тврдат дека и кај нив има поплаки од граѓани што се препраќаат во други градови за вакцинација против ковид-19, но додаваат...

Одземањето на придавката „македонски“ не е само граматичка грешка

Индолентното однесување на Обединетите нации, за својот дел од обврските спрема нашата земја, треба да ни биде „врескава опомена“ дека е отворен нов, длабок...

Израел по грешка објави мапа со тајни воени бази

Израелската армија на интернет по грешка објавила мапа со тајни бази, на која детално се гледа точната локација на израелските воздушни сили и разузнавачката...

Фабричката грешка на македонскиот „наратив“

Она што ѝ се случува на Македонија на патот кон Европа не е наратив. Ако е, фаличен е. Најважното прашање сепак е: КОЈ ГО...

Гаф на Твитер ги откри доверливите цени на вакцините за ЕУ

Белгиската државна секретарка за буџет, Ева де Бликер, вчера на Твитер случајно објави табела со цените на секоја набавена ковид-вакцина од страна на Европската...

Мудра одлука или стратегиска грешка

Идејата за зачленување на земјите од Западен Балкан во ЕЕЗ е реиницирана минатата година. Нејзин иницијатор е германскиот експерт Гералд Кнаус од Европската иницијатива...

Производствената грешка на „Астра зенека“ ги засени резултатите на вакцината

„Астра зенека“ и Универзитетот „Оксфорд“ завчера признаа грешка во дозирањето за време на производството, што покрена низа прашања во врска со ефикасноста на нивната...

Путин: Повлекувањето на САД од Договорот за ИНФ е сериозна грешка

Повлекувањето на САД од Договорот за ликвидација на ракетите со среден и краток дострел е сериозна грешка, вели рускиот претседател Владимир Путин. Тој додава дека...