Ознака: Гренобл

Нереди и насилство во Гренобл по смртта на двајца млади

Еден кварт на Гренобл во текот на минатата ноќ беше сцена на урбаното насилство по смртта на двајца млади луѓе кои со својот скутер...

Дуел на победнички настроените Металург и Загреб

Металург во подготвителниот период во јануари славеше на турнирот во Гренобл, а Загреб победи во Макарска, пред денешниот дуел, прв официјален годинава, во Регионалната лига,...

Брестовац: Одлична и корисна турнеја

Сѐ што ни беше планирано за овие подготовки го одработивме перфектно. Акцентот го ставивме на турнирот во Гренобл, кој го освоивме. Во втората фаза...

Силен отпор на Металург против петтопласираната екипа во Франција

Марјан Велевски од Гренобл специјално за „Нова Македонија“ Ракометарите на Металург вечерва се поразени во четвртиот натпревар од подготовките во Франција, од екипата на Ним,...

Металург – прв странски тим победник на турнирот во Гренобл

Во финалето ослабениот Металург го победи второпласираниот тим од шпанското првенство, Бидасоа, а на турнирот поединечни награди освоија Дупјачанец и Шпенде. Турнирот во Гренобл...

Комплетен триумф на Металург во Гренобл

Ракометарите на Металург го освоија првото место на силниот меѓународен турнир во Гренобл, Франција, откако во финалето ја совладаа силната екипа на Ирун Бидасоа...

Металург се пласира во финалето на Гренобл

Прва победа на ракометарите на Металург на турнејата во Франција. На силниот меѓународен турнир „Masters de Handball“ во Гренобл, Металург го совлада домашниот претставник, екипата...