Ознака: грег попович

Попович на Мундобаскет ќе оди и без шампионот Лаури

Американската кошаркарска репрезентација остана без уште едно големо име, од составот за СП во Кина отпадна и ветеранот Кајл Лаури, плејмејкерот на НБА шампионот,...

Кер, Рајт и Мекмилан ќе му помагаат на Попович на клупата...

Тренерот на шампионот на НБА лигата, Голден Стејт - Стив Кер, е номиниран за асистент Грег Попович во тимот на САД за Олимпијадата 2020...

Навивачите на „мамузите“ приморани да бираат помеѓу тимот и Трамп

Сан Антонио спарс имаат турбулентна сезона во кошаркарската НБА-лига, во која се соочија со повеќе проблеми, меѓу кои се повредата на првата ѕвезда на...