26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 19:06

Ознака: Греам Алисон

Аргументи за тајната дипломатија

Кога сенаторот на Њу Џерси, Роберт Менендез, најави дека ќе се спротивстави на номинацијата на Мајк Помпео за нов американски државен секретар, тој ја...