4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 20:55

Ознака: грдиот

Премиера на „Грдиот“ вечерва на фестивалот „Гола месечина“

Премиерата на претставата „Грдиот“ на НУ „Театар Комедија“ што вчеравечер требаше да се одржи во рамките на традиционалниот фестивал на комедијата „Гола месечина“ е...