11.4 C
Skopje
25.4.2019 - 2:23

Ознака: Грделичка клисура

Вучиќ ќе „преместува“ планина кај Грделичка клисура

Пренесувањето на 300.000 кубни метри земја не го решава проблемот со свлечиштето кај Предејане, велат стручњаците во Србија Најновата идеја на претседателот на Србија, Александар...