-0.2 C
Skopje
5.12.2021 - 3:08

Ознака: грант

Потпишани анекси на договорот со УСАИД за зголемување на грант компонентата...

Министерот за финансии Фатмир Бесими, го потпиша анекс договорот за грант за партнерство за развој со УСАИД, за дополнителна сума за оваа година во...

Американскиот грант за Македонија се зголемува од 8 милиони на 56...

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата за потребa од склучување на нов усогласен текст на Договорот за грант за партнерство меѓу...

Отворен првиот јавен повик на ФИТР годинава за кофинансирани грантови

Вкупно 6 милиони евра, се ставаат на располагање преку првиот јавен повик за кофинансирани грантови на микро, малите и средни компании за технолошки развој...

Кривична пријава за прилепчанец што зел државен грант за фирма

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против извесен Д. С. (38), како и против фирма од Прилеп поради сомнение за сторени кривични дела – измама...

Во Кичево доделени грантови на 15 лица за отворање сопствени бизниси

Во општина Кичево денес беа потпишани договори со 15 лица, на кои им беа доделени грантови во износ од 180.000 денари, за да започнат...

„Водовод и канализација“ – Скопје добитник на грант за реализација на...

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, по потпишување на Меморандумот за соработка со „Водовод“ - Будимпешта, во февруари оваа година, пристапи кон реазлизација на...

Грант од 50 илјади франци за граѓански проекти во Битола

Во рамките на програмата „Зајакнување на општински совети“, финансирана од Швајцарската агенција за развој и соработка и УНДП, денес во општина Битола се одржа...

Во Кичево два нови кружни текови со грант од Светска банка

Со грант средства во износ од 4.660.000 денари, ќе се изградат два нови кружни текови и уредување на крстосниците со улиците „Маршал Тито“ и...

ФИТР го објави вториот повик во рамки на планот за економски...

Фондот за иновации и технолошки развој го објави вториот повик од Планот за економски раст на Владата (ПЕР), за кофинансирани грантови за комерцијализација на...

Со грант од ЕБОР ќе се комплетира пругата кон Бугарија

Македонија потпиша договор со кој преку Европската банка за обнова и развој доби грант од Европската Унија во висина од 68,6 милиони евра, кои...