8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 15:48

Ознака: грантови

Со швајцарски пари до порамномерен регионален развој

Со грантови во вкупна вредност од 1,2 милион швајцарски франци секој од осумте плански региони во државава ќе спроведе по два проекта со кои...

Грантови од над милион швајцарски франци за проекти во осумте плански...

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и раководителите на Центрите за развој на планските региони потпишаа договори за реализација на 16 нови инвестициски и...

Инструментот за кофинансирани грантови презентиран во Кичево

Денеска во седиштето на Регионалната комора во Кичево, во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој, се одржа презентација на Инструментот на кофинансирани...

Со грантови за НВО и асоцијации ќе се развива авантуристичкиот и...

Повеќе од 49,3 милиони денари грантови ќе добијат 12 невладини организации и асоцијации за спроведување на проекти со кои ќе се поттикне локалната и...

Доделени првите грантови за развој и промоција на туризмот во земјите...

Во рамки на проектот за развој и промоција на туризмот, предводен од Советот за регионална соработка (РЦЦ) во земјите од Западен Балкан, во петокот...

Зарем некој помисли дека нема корупција во ЕУ?

Како европските земји сѐ повеќе тонат во корупција Ако навистина институциите на ЕУ сакаат принципиелно да постапат, а тоа значи да дејствуваат во согласност со...

Осум организации добија едногодишни грантови од УСАИД

Осум организации денеска добија едногодишни грантови преку Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем. Целта на грантовите е подобрување на постоечки и развивање на...

Нѐ мразат од дното на своите џебови полни грантови

А кога ќе видите, наркологиката им е крајно едноставна. Се откажуваш од име и идентитет, гласаш на референдумот ЗА и ете ти ја благосостојбата...

Анѓушев: Грантовите не се делат според етничката припадност

Грантови од повикот на Фондот за иновации и технолошки развој добиле две или три компании чии сопственици се Албанци од вкупно десет што аплицирале,...

Обвинителството ќе истражува дали имало злоупотреба со грантовите од Фондот за...

По објавите во медиумите за евентуални злоупотреби при доделување на грантови по јавен повик од Фондот за иновации и технолошки развој, Основното јавно обвинителство...