-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:04

Ознака: гранслем

Несекојдневен британски велосипедски гранслем

Велика Британија годинава се издвои како доминантна земја во велосипедизам, откако тркач од таа земја победи и на трката околу Шпанија, позната како Вуелта....

„Големата четворка“ ќе се обедини во Њујорк

На претстојниот „САД опен“ ќе учествуваат шест освојувачи на гранслем-турнирот во Њујорк, соопшти Тениската асоцијација на САД. Почнувајќи од бранителот на титулата Рафаел Надал, потоа...

„Вимблдон“ попушта во судирот со Мундијалот во Русија

Организаторите на тенискиот гранслем-турнир „Вимблдон“ нема да го менуваат времето на одигрување на финалето во машка конкуренција, и покрај тоа што предвидениот термин е...

Невообичаените услови на „Вимблдон“ ги натераа мажите да бараат исти правила...

Се очекува тековниот „Вимблдон“ да биде најжешкиот досега во 141-годишната историја на тенискиот гранслем-турнир, со што постои можност мечевите во женска конкуренција да бидат...