Ознака: гранслем-финале

Надал има шанса да им се придружи на Лејвер и на...

Шпанецот Рафаел Надал в недела во Мелбурн ќе го игра 25-то гранслем-финале во кариерата, до кое дојде по триумфот во полуфиналето над Гркот Стефанос...