0.3 C
Skopje
19.11.2018 - 2:28

Ознака: гранслеми

Осака ја продолжи дебитантската низа на гранслемите

Јапонката славеше на САД опен и тоа беше седми пат на последните 12 гранслем-турнири некоја тенисерка првпат да победи на еден од гранслемите, по...