Ознака: граничен премин Блаце

Пратеник направил скандал на Блаце: „Никаде не чекам ред, нема ни...

Пратеникот Абдула Салиу од Алијансата на Албанците, на враќање од Косово направил скандал на граничниот премин Блаце. Тој бил со семејството и сакал да помине...

Кај жител од Косово пронајдени 15 килограми марихуана

Во реонот на Полициската станица за граничен надзор „Блаце“, вчера околу 20:00 часот кај местото „Терминал“, полициски службеници го лишиле од слобода Ф. Д. (33)...