Ознака: границата

Превозниците и понатаму заглавени на границата со Грција

Превозниците на стока одвај успеваат да ги достават договорените испораки поради новите правила за влегување и транзитирање низ Грција, како дел од мерките за...

Жичена ограда на границата со Македонија

Србија Србија започна со поставување жичена ограда на границата со Македонија во близината на Прешево, што треба да спречи евентуални масовни нелегални гранични премини, потврдија...

Домашните негувателки на границата на експлоатацијата

Негувателките од Источна Европа што се ангажирани за грижа на германските пензионери работат 24 часа на ден, без слободно време и со договори со...

Трамп: Мексико прави повеќе за границата на САД отколку демократите

Aмериканскиот претседател Доналд Трамп, синоќа изјави дека во блиска иднина Мексико ќе објави договор со Вашингтон како дел од нивниот миграциски договор, пренесува „Хил“....