Ознака: Гранада

Во голема акција во Шпанија запленет имот вреден 8 милиони евра...

Шпанската цивилна гарда заплени криминално стекнат имот вреден повеќе од осум милиони евра и уапси 75 лица. Тие се сомничат дека учествувале во меѓународна мрежа...

Фудбалски освежувања – Шефилд, Фрајбург, Анже, Гранада, Каљари

По една третина од сезоните во петте најсилни фудбалски првенства, покрај очекуваните резултати, има и позитивни изненадувања, а некои од нив сезонава се вратија...

Тимскиот дух ја искачи Гранада на врвот

Најевтиниот тим во шпанското првенство Гранада е европскиот хит есенва, откако по 10 кола е на првото место на табелата во шпанското првенство, пред...